vajinismus tedavisi ankara fiyatları

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken eş mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret önemli cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin yalnız tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye bariyer olması ile oluşan, psikolojik kökenli bir seksüel fonksiyon bozukluğudur. Kadın eşeysel ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada eş engel varmışçasına kasarak ilişkiye engel olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok saf sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hatta kadem parmaklarına dek yaygın sadece şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakalı yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, ilişki sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla ancak ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya defa açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla özel eş mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle sadece jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu kendince birçok başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı sıra geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir sadece problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu fiziksel olgunlaşmak şartıyla ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bikir zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir kez tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hata seksüel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bikir zarının patlayacağı, çok ziyade acı çekeceği, çok ziyade nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler özgü olduğu, cinsî hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe muhalif duyulan öfke, buraya tıklayın hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle olgunlaşmak şartıyla birçok ruhsal sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara fiyatları”

Leave a Reply

Gravatar